> > 125-spotkanie-z-mistrzem.html

SPOTKANIE Z MISTRZEM

10 kwietnia miało miejsce niezwykłe wydarzenie w Senior Residence

Odwiedziła nas:

image002

Katarzyna Rogowiec (ur. 14 października 1977 w Rabce Zdrój)  €“ polska paraolimpijka, ekonomistka, działaczka społeczna, kandydatka do Parlamentu Europejskiego w wyborach w roku 2014.
Ukończyła Finanse i Bankowość wAkademi Ekonomicznej w Krakowie  ze specjalizacją finanse publiczne. Po studiach pracowała w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej - samorządzie województwa przez 10 lat. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku: Zarządzanie Personelem w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem w Warszawie oraz studia podyplomowe na kierunku: Ekonomia społeczna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wiedzę w tych obszarach i zdobyte doświadczenie wykorzystała tworząc i współrealizując projekty w obszarze ekonomii społecznej.
W 2010 roku założyła Fundację Katarzyny Rogowiec Avanti, której głównym celem jest wspieranie osób niepełnosprawnych, działalność charytatywna oraz nauka i edukacja.
Od marca 2006 roku jest Członkinią Rady Zawodników przy Międzynarodowym Komitecie Paraolimpijskim, a od stycznia 2009 roku członkinią Komitetu Zawodników przy Światowej Agencji Antydopingowej.
Kilkakrotnie była obserwatorem największych imprez sportowych świata, zbierając doświadczenia organizacyjne na olimpiadach w Pekinie, Londynie, czy Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej w New Delhi w 2010 r.
Dwukrotna mistrzyni paraolimpijska z Turynu (2006) w biegach narciarskich na 15 km techniką klasyczną i na 5 km techniką dowolną. Jest jedyną osobą, która zdobyła medale dla Polski na tych igrzyskach.
Straciła obie ręce w 1980 (jako 3-letnie dziecko) w wypadku ze sprzętem żniwnym.
W 2005 zwyciężyła w biathlonie w Mistrzostwach Świata w amerykańskim stanie Maine, w biegu indywidualnym na 12,5 km. Ma 3 srebrne medale z Mistrzostw Świata w 2003 w biegach narciarskich na 10 km i 15 km, oraz w sztafecie 3×2,5 km. Zajęła 4. miejsce w biegu narciarskim na 5 km na igrzyskach paraolimpijskich w Salt Lake City w 2002.
Katarzyna Rogowiec oraz Angelika Chrapkiewicz, Jacek Grzędzielski, Jarosław Rola, Jan Mela, Krzysztof Gardaś, Piotr Pogon, Krzysztof Głombowicz, Piotr Truszkowski i Łukasz Żelechowski wzięli udział w wyprawie trekkingowej na Kilimandżaro organizowanej przez Fundację Anny Dymnej MIMO WSZYSTKO, która odbyła się we wrześniu 2008 roku.

Mówi biegle w języku angielskim i włoskim. Zna również język rosyjski i hiszpański.

Pani Kasia opowiedziała swoja niezwykła historię zawodową i osobistą jesteśmy pod ogromnym wrażeniem spotkania, zarażeni optymizmem i radością życia

kr1  kr2   kr3

 

Zapraszamy do galerii