> > 166-dzony-gosc-senior-residence.html

DŻONY GOŚĆ SENIOR RESIDENCE

3 lipca do Senior Residence zawitał gość specjalny – tym razem nie człowiek a pies – Dżony Lemoniadka.

Dżony jest Manchester Terrierem i ma dwa lata. Właścicielem psa jest pani Małgorzata Mrozek Dyrektor przedszkola Mundo Marino.

Pies  jest Młodzieżowym Championem Polski oprócz tego  otrzymał na wystawach psów rasowych  tytuł najlepszego szczenięcia w rasie,  był trzykrotnym Zwycięzcą Młodzieży, dwukrotnym Najlepszym Juniorem w rasie, dwukrotnym najlepszym Dorosłym Psem w Rasie, otrzymała także trzykrotnie CWC ( certyfikat  Championa Wystawowego), dwukrotnie CACIB(res.) Był trzykrotnym Zwycięzcą Młodzieży. Dwa tygodnie wcześniej na Światowej  Wystawie Psów  w Mediolanie otrzymał ocenę Doskonałą Miejsce pierwsze  i res. CAC Certfikat Championa Wystawowego Italy.

Na to wyjątkowe spotkanie z psem przyszli nie tylko Nasi Mieszkańcy, ale również przedszkolaki.

Podczas  wizyty dwunastoletnia Zuzia Mrozek zaprezentowała widzom elementy agility na specjalnie przygotowanych  i rozstawionych przeszkodach. Para ta na co dzień trenuje  w Klubie Hopster  w Katowicach.

Agility jest to sport psów polegający na tym, że pies prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód.

Następnie  - Pani Dyrektor M.Mrozek zaprezentowała wszystkim   - na czym polegają  treningi  Obedience. Dżony  z Panią Małgosią trenują Obedience  - czyli posłuszeństwo pod okiem trenerki Mistrzyni Polski Obedience pani Agnieszki Pache Waś ( Everest Szczyt Porozumienia  - Szkolenie Psów).

Po tych dwóch pokazach zaznajomiono wszystkich  ze sposobem prezentowania psa zarówno w ruchu  jak i  na stoliku  na, którym każdy sędzia  sprawdza szczegółowo budowę psa.

Wszyscy razem i ci najmłodsi  i ci dużo od nich starsi spędzili przepiękne popołudnie  ze zwierzęciem, który tego dnia zrobił wszystko, aby pomimo ogromnego upału nie zawieść oczekiwań i dostarczyć wszystkim wiele radości.

Po tym spotkaniu dał się wygłaskać cierpliwie, wielu wyciągniętym  ku niemu dłoniom  - to już tak  w ramach kolejnej dziedziny jaka jest dogoterapia.

Po obejrzeniu tych wszystkich aktywności  dzieci z przedszkola Mundo Marino  w nagrodę  za to , że były niezwykle grzeczne i skupione  zostały oprowadzone po Naszym przepięknym ogrodzie oraz miały sposobność  obejrzeć Nasze króliki.

Zapraszamy do galerii