> > 225-koncert-muzyki-klasycznej-2016

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ 2016

W Senior Residence odbył się wspaniały Koncert w dniu 18 lutego w formie poranku muzycznego w kaplicy Św. Barbary, która została powiększona dla licznie zgromadzonych Mieszkańców Ośrodka, Personelu oraz osób z zewnątrz. Dla Domowników i Personelu, którzy nie mogli być fizycznie z nami istniała również możliwość odbierania muzyki w telewizorach w całym ośrodku. Wykonawcami byli Barbara Uszyńska - fortepian i jej mąż Aleksander Uszyński - altówka. Oboje wykształceni muzycy studiowali w Akademii Muzycznej w Katowicach.

W dniach od 17 do 20 lutego przyjechali z Bazylei ze Szwajcarii, gdzie mieszkają i pracują, jako muzycy od 30 lat. Przyjechali odwiedzić Swoją Nestorkę rodu, Mamę Stanisławę Kluska (96lat), która zamieszkuje od grudnia 2015 roku w Senior Residence w grupie Franciszka.

Pani Barbara – córka Pani Stanisławy, po ukończeniu Akademii Muzycznej w Katowicach podjęła w niej pracę, a Pan Aleksander został muzykiem orkiestry WOSPR i TV (dzisiejszego NOSPR-u). W latach 1984-1987 wyjechali do Włoch do Neapolu, później Padwy i Werony, a od 1987 do Szwajcarii. Obecnie Pani Barbara jest docentem na Akademii Muzycznej we Freiburgu (D) i w Zurychu, a Pan Aleksander Soloaltowiolistą w Basel Sinfonie Orchester. Mają 2 synów, Sebastiana i Lecha- Antonio, również muzyków zawodowych, z którymi często występują jako kwartet rodzinny (fortepian, skrzypce, altówka i wiolonczela). Wracając do koncertu, Artyści wykonali utwory znane wielu ludziom, skomponowane przez słynnych kompozytorów. Koncert muzyki klasycznej był prezentem dla naszych Mieszkańców, Rodzin i Pracowników.

Program koncertu:

1. B. Marcello - Sonata

2. Ch. Gounod - Ave Maria

3. H. Wieniawski - Marzenie

4. G. Faurè - Après un Réve

5. C. Saint-Saens - Łabędź

6. I. Albéniz - Tango

7. M. Reger - Romans

8. S. Rachmaninoff - Vocalisa

9. E. Elgar - Salut d`amour

10. J. Massenet - Medytacje

11. R. Schumann - Schlummerlied

12. F. Schubert - Litania

13. J.S.Bach - Aria

14. F. Schubert - Ave Maria

 

Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną wspaniałą publiczność. Co za wspaniała atmosfera towarzyszyła koncertowi, ile wzruszeń, ile pozytywnej energii i życzliwości ze wszystkich stron, po prostu była to przyjemność słuchania. Nie obyło się bez bisów!

Dziękujemy !

Zapraszamy do galerii