> > 258-diakonia-delegacja

DIAKONIA DELEGACJA

Między 20 a 22 czerwca pracownicy Senior Residence wraz z Panią Dyrektor Elżbietą Grzeczką i  Dyrektor Domu Opieki ‘ Laurentius” w Olsztynie Ewą Kordaczuk przebywali na szkoleniu w Neuendettwlsau w Niemczech. W trakcie tego szkolenia Terapeuci  Zajęciowi  oraz Koordynatorki grup mogli zaznajomić się z metodami pracy we wzorcowych domach Diakoni.

Nowatorskie rozwiązania i szczególne podejście do pracy z osobami starszymi jest godne naśladowania i przeniesienia na Polski  grunt. Podczas tego pobytu mieli również okazję odwiedzić dwa domy opieki dla osób starszych. Jeden z nich w malowniczym miasteczku Hersbruck a drugi w Norymberdze, jednak największe wrażenie zrobił dom w sercu Diakonii w Neuendettwlsau, gdyż jest to dom, który powstał jako pierwszy i może poszczycić się wieloletnią tradycją i doświadczeniem.

Cieszy to, ze mimo iż Nasz Dom istnieje dopiero od dwóch lat, mamy wiele rzeczy z których możemy być dumni i stać się wzorcem dla innych. Pełni nowych pomysłów i zapału będziemy do tego dążyć. 

Zapraszamy do galerii