> > 330-spotkanie-podroznicze-z-tomaszem-grzywaczewskim-2017

SPOTKANIE PODRÓŻNICZE Z TOMASZEM GRZYWACZEWSKIM 2017

 

Senior Residence odwiedził Tomasz Grzywaczewski – dziennikarz, pisarz i doktorant prawa międzynarodowego specjalizujący się w post-sowieckich państwach nieuznawanych Najmłodszy w Polsce członek prestiżowego amerykańskiego The Explorers Club. Stały współpracownik Onetu. Publikował m.in. we Wprost, Rzeczpospolita Plus Minus, Do Rzeczy, Nowej Europie Wschodniej, Gościu Niedzielnym, Kontynentach. Autor licznych publikacji naukowych oraz analitycznych z zakresu prawa międzynarodowego oraz stosunków międzynarodowych. Autor książki „Przez dziki Wschód” nagrodzonej nagrodą Magellana dla najlepszego reportażu podróżniczego 2012 r. oraz „Życie i śmierć na Drodze Umarłych” (2015 r). A także pomysłodawca przedsięwzięć reportersko-podróżniczych, w tym m.in. Long Walk Plus Expedition – wyprawy z Syberii do Indii śladami polskich uciekinierów z Gułagu. I o tej właśnie podróży postanowił opowiedzieć Naszym Seniorom.

Była to wyprawa śladami poruszającej książki Sławomira Rawicza Długi Marsz, w której autor opisał prawdziwą historię ucieczki grupy więźniów pod przywództwem Polaka z sowieckiego łagru w 1941 r. Uciekinierzy pieszo przebyli dystans z Jakucka na Syberii do Kalkuty w Indiach.

Wyprawa Naszego gościa Long Walk Plus Expedition rozpoczęła się w maju 2010 r. w Jakucku na dalekiej Syberii, a zakończyła w listopadzie 2010 r. w w Indiach. W trakcie tych sześciu miesięcy podróżnicy Tomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski i Filip Drożdż pokonali ponad 8.000 km.

Seniorzy słuchali z zapartym tchem, po dwugodzinnej opowieści rozbrzmiały pytania, a na sam koniec Mieszkańcy zaprosili Naszego gościa na kawę i ciasto na grupie mieszkalnej. Zaproszenie zostało przyjęte i tak spędziliśmy czas upływający na dyskusjach z Tomaszem Grzywaczewskim.

 

 

Zapraszamy do galerii