> > 38-pozdrowienia-z-senior-residence.html

 Pozdrowienia z Senior Residence

 

Dwa miesiące od otwarcia Senior Residence: seniorzy wysyłają pocztówki jak z wakacji.
18 marca na osiedlu Bażantowo w Katowicach otwarto Senior Residence. Dziś w rezydencji dla seniorów mieszka już 89 pensjonariuszy m.in. z Katowic, Mysłowic, Bytomia, Tychów, Zabrza  i Mikołowa, a ich liczba cały czas rośnie.

W poniedziałek, 12 maja - prawie dwa miesiące od otwarcia Senior Residence na osiedlu Bażantowo w Katowicach - jego mieszkańcy wysłali pocztówki - pozdrowienia z Senior Residence do przedstawicieli mediów i samorządów. W ramach integracji pokoleń, w wypełnianiu kartek pomogły im dzieci z pobliskiego przedszkola. 

- Pokolenie naszych mieszkańców niemal do jesieni swojego życia żyło w świecie tradycyjnej korespondencji. A że jest im u nas jak na wakacjach, to wysyłają kartki z pozdrowieniami dla życzliwych nam ludzi- mówi Elżbieta Grzeczka, dyrektor Senior Residence

Motyw wakacji i pocztówek pojawił się w Senior Residence nieprzypadkowo, ponieważ oprócz pobytów stałych Placówka Świadcząca Całodobową Opiekę (która obok Domu Pomocy Społecznej współtworzy Senior Residence) przyjmuje także mieszkańców na krótkie pobyty dedykowane na przykład rodzinom, które na co dzień samodzielnie opiekują się starszą osobą, ale nie chcą rezygnować z wyjazdu na wakacje.

Aktualnie, w Senior Residence mieszka 89 pensjonariuszy (47 w DPS i 42 w PŚCO) w wieku od 60 do 99 lat (67 kobiet i 21 mężczyzn, w tym jedno małżeństwo), kolejni wprowadzą się już 19 i 20 maja oraz 1 czerwca. Codziennie obiekt odwiedzają ludzie zainteresowani stałym lub czasowym pobytem praktycznie z całej Polski. Wśród aktualnych pensjonariuszy przeważają katowiczanie, ale nie brakuje też mieszkańców Mikołowa, Jaworzna, Bytomia, Mysłowic, Rudy Śląskiej, Tychów i Zabrza. - Ta różnorodność panuje w Placówce Świadczącej Całodobową Opiekę, w Domu Pomocy Społecznej mamy na razie wyłącznie mieszkańców Katowic. Niebawem to się zmieni, bo inne gminy mogą już kierować do Senior Residence swoich mieszkańców przesyłając pełną dokumentację do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach - tłumaczy Elżbieta Grzeczka

image001  image004 
 image003 image005 
image015