> > > 13-polozenie-2

Region Aglomeracji Górno-Śląskiej z miastem Katowice na czele, jest najważniejszym Centrum gospodarczym w Polsce. Obecnie zamieszkuje go 3,5 miliona mieszkańców. Z dwoma Klinikami Uniwersyteckimi i 10 szpitalami miasto Katowice jest jednym z największych polskich ośrodków opieki zdrowotnej.
Miejsce inwestycji "Senior Residence" zlokalizowane jest na obrzeżach Katowic na terenie osiedla "Bażantowo" w dzielnicy Kostuchna. Lokalizacja charakteryzuje się połączeniem funkcji mieszkalnej z szeroką ofertą usługowo-handlową oraz z możliwościami edukacyjnymi, jak szkoła i przedszkole.
Naturalnym uzupełnieniem oferty jest powstałe na początku 2013 roku Centrum Sportowo- Rehabilitacyjne.
Na obszarze osiedla znajduje się również przychodnia z dyżurami ponad 40 lekarzy specjalistów, apteka, sklep spożywczy, bank, gastronomia, salon fryzjerski i kosmetyczny i wiele innych punktów.
W promieniu 3 kilometrów zlokalizowane jest Górnośląskie Centrum Medyczne, Klinika Uniwersytecka i Okręgowy Szpital Kolejowy.
W najbliższym otoczeniu "Senior Residence" mieści się Szkoła Pijarów i przedszkole Mundo Marino, co ułatwia Diakonii Neuendettelsau realizację swojej Misji w ramach Integracji Pokoleń.