logo1
 logo

WCZASY DLA SENIORÓW – GDZIE WARTO JECHAĆ?

Dostosuj:

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Twoje wnuki już odliczają dni do zakończenia roku szkolnego, studenci planują wyjazdy z przyjaciółmi, dorośli pakują walizki... a Ty? Czy w tym roku też zamierzasz spędzić czas wyłącznie na działce, pieląc i podlewając wszystkie grządki? Czy tylko przydomowe obowiązki Ci w głowie, kiedy wszyscy wyjeżdżają i nareszcie masz odrobinę czasu dla siebie?

Nie należymy do narodów, które kochają dalekie podróże. Chociaż na przestrzeni lat ten pogląd mocno ewoluuje, głównie za sprawą młodych odważnych ludzi chętnie odwiedzających coraz dalsze zakątki naszego globu, Polacy po 60 roku życia nie spieszą się do zagranicznych wyjazdów. Głównymi przeszkodami są oczywiście pieniądze, wiek, domowe obowiązki oraz stan zdrowia. Co jednak zrobić, by nie poddać się lękom i rozsądnie zaplanować podróż marzeń także na emeryturze?

Może nad morze?

Bałtyk to najczęstszy kierunek podróży wielu polskich emerytów. Przekonuje on nie tylko zdrowym powietrzem, pięknymi widokami i ogromną bazą noclegowo-gastronomiczną, lecz przede wszystkim licznymi sanatoriami, które chętnie przyjmują nowych kuracjuszy. To właśnie tam zawiązują się nowe znajomości, a niejednokrotnie również uczucia. Jeśli lubisz poranną bryzę, zapach jogu w powietrzu i świeżą rybkę na śniadanie, Bałtyk będzie odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie! Jeśli masz ograniczony budżet, porozmawiaj ze swoim lekarzem o skierowaniu do sanatorium. Na pewno chętnie Ci pomoże w uzyskaniu dofinansowania z NFZ.

Świeże powietrze w górach

Jeśli jesteś osobą aktywną i lubisz przemierzać górskie szklaki, południe Polski będzie najodpowiedniejszym miejscem na spędzenie urlopu. Cudowna przyroda, górskie powietrze i stosunkowo niższe ceny niż nad morzem. Co więcej, planując wypoczynek w górach wcale nie musisz wybierać miesięcy wakacyjnych. Po górach dobrze chodzi się zawsze, o ile oczywiście nie pada. Na najpiękniejsze widoki liczyć możesz wiosną oraz wczesną jesienią. Tam na pewno wypoczniesz!

Zagraniczna wycieczka

Chociaż wyjazdy zagraniczne są domeną naszych zachodnich sąsiadów, których emerytury znacznie przekraczają te, wypłacane polskim seniorom, coraz większe grupy naszych rodaków, równie chętnie korzystają z uroków zagranicznych wycieczek. Jest to możliwe zarówno dzięki biurom podróży, które coraz częściej dostosowują swoje oferty do możliwości finansowych emerytów, jak i organizowanym przez parafie wyjazdom pielgrzymkowym właśnie za granicę. Dzięki takim wyjazdom, nawet po 60 roku życia można zobaczyć kawałek świata.