logo1
 logo
Dostosuj:

Blog – poszerz swoją wiedzę

Opieka nad osobami starszymi wymaga zarówno cierpliwości, jak i wiedzy. Cukrzyca, Alzheimer czy demencja starcza to kilka chorób, z którymi często zmagają się nasi podopieczni. Skuteczna pomoc seniorom cierpiącym na takie schorzenia wymaga podjęcia prawidłowego leczenia oraz wdrożenia odpowiedniej diety. Na blogu dzielimy się naszym doświadczeniem. Opisujemy też zajęcia, w których udział biorą mieszkańcy Senior Residence. Do zapoznania się z poszczególnymi wpisami zachęcamy zarówno seniorów, jak i ich najbliższych.

 

otyły mężczyzna
Dostosuj:

Społeczeństwo jest coraz grubsze. WHO alarmuje – ponad połowa dorosłych Polaków jest otyła! I choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, statystyki pogarszają się z roku na rok, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Choć nadwaga wydaje się być wyłącznie problemem natury estetycznej, otyłość to poważny problem medyczny. Prowadzi nie tylko do groźnych powikłań, lecz przede wszystkim, jest przyczyną przedwczesnej śmierci, której można by uniknąć.

rozmowa ze staruszkiem
Dostosuj:

Dom opieki dla osób starszych to placówka zapewniająca całodobową opiekę seniorom i funkcjonująca na zasadach prowadzenia prywatnej działalności gospodarczej.

matka z córką
Dostosuj:

Niemal połowa seniorów zmaga się z cukrzycą typu 2. U osób po 65. roku życia choroba ta nie daje typowych objawów, dlatego też bywa dość późno diagnozowana. Chorzy wymagają jednak odpowiedniego leczenia, a także zastosowania prawidłowej diety. Dom opieki dla osób starszych zapewnia kompleksowe wsparcie wszystkim osobom, u których zdiagnozowano objawy cukrzycy.

taca
Dostosuj:

Brak apetytu u osób starszych może mieć różne przyczyny. Długotrwały brak łaknienia może prowadzić do poważnych niedoborów składników odżywczych, a niekiedy nawet do objawów niedożywienia.

drzewa
Dostosuj:

Depresja u osób starszych to stosunkowo częsty problem. Badania pokazują, że może dotykać nawet co trzeciego polskiego seniora. Objawy depresji starczej różnią się nieco od symptomów depresji u osób młodszych. Niestety bardzo łatwo je przeoczyć, ponieważ niekiedy mylone są z typowymi objawami starzenia, takimi jak kłopoty z pamięcią i koncentracją, osłabienie, zaburzenia snu, bóle mięśni itd.

okno
Dostosuj:

Każdy opiekun osoby cierpiącej na chorobę Alzheimera doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że chory potrzebuje odpowiedniego podejścia, które zapewni mu bezpieczne i spokojne życie każdego dnia. Najważniejsze jest stworzenie mu przyjaznych warunków do mieszkania. Doskonale zdają sobie sprawę z tego osoby prowadzące dom opieki dla osób starszych. Takie obiekty zwykle są bardzo dobrze przystosowane do potrzeb ludzi borykających się z różnorodnymi schorzeniami, w tym z chorobą Alzheimera.

opiekunka z seniorem
Dostosuj:

Bardzo wiele młodych ludzi zastanawia się nad różnymi formami pomocy niesionej innym osobom. Warto w takim przypadku zwrócić uwagę na ludzi starszych w domu seniora, ponieważ kontakt z nimi może przynieść bardzo wiele korzyści dla obu stron.

para staruszków
Dostosuj:

Osoby starsze, które borykają się z problemem cukrzycy, powinny przede wszystkim zadbać o prawidłową dietę. W większości przypadków seniorzy bardzo niechętnie zmieniają swoje nawyki żywieniowe. Zmiana przyzwyczajeń związanych z odżywianiem bywa niełatwym zadaniem. Dom seniora Senior Residence dokłada wszelkich starań, aby podopieczni każdego spożywali zdrowe, pełnowartościowe pokarmy, ponieważ jest to najskuteczniejsza forma leczenia cukrzycy. Dodatkowo zdrowa dieta przynosi korzyści dla całego ciała i pozwala uniknąć różnych innych schorzeń, takich jak np. choroby układu krążenia.

kontakt
Dostosuj:

Ludzie starsi są potrzebni społeczeństwu za sprawą swojego doświadczenia, wiedzy i przywiązania do fundamentalnych wartości. Seniorzy jak nikt inny cenią każdą chwilę, jaką mogą spędzić ze swoimi dziećmi oraz wnukami.

kondycja seniorki
Dostosuj:

Wraz z wiekiem mogą pojawiać się problemy z zapamiętywaniem, które wynikają z nieprawidłowego lub zakłóconego funkcjonowania ośrodków kory mózgowej. Niestety zaburzenia koncentracji i pogarszająca się pamięć mogą mieć bezpośredni wpływ na kondycję psychospołeczną. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio dbać o pamięć u osób starszych!