logo1
 logo

MIŁOŚĆ PO 60-TCE

Dostosuj:

Stare powiedzenie mówi, że miłość nie wybiera. Z doświadczenia wiemy też, że zazwyczaj przychodzi w najmniej spodziewanym momencie. Nie zważa na pochodzenie, miejsce, kolor skóry czy wiek. Coraz częściej więc widzimy na polskich ulicach trzymające się za ręce pary przeżywające właśnie swoją jesień życia. Widok taki budzi różne emocje. Jedni z nas marzą, by właśnie tak wyglądało ich życie po 60-tce, drudzy, z dezaprobatą stwierdzają, że w tym wieku już nie wypada…

Gdyby zastanowić się, z czym tak naprawdę kojarzy się nam starość, wszyscy powiedzą, że z chorobami, nienadążaniem za pędzącym światem, a przede wszystkim z samotnością. Nie ulegajmy jednak stereotypom i spójrzmy na naszych polskich seniorów. Świat się zmienia i oni również. Mimo metryki i lecących lat, oni także chcą czuć się potrzebni i kochani. Dlatego też coraz częściej decydują się oni na poznanie nowego partnera w wieku, który niektórych może szokować. Co zrobić, gdy w późnym wieku poznasz kogoś interesującego? Gdzie szukać partnera? Jak go znaleźć i pokonać nieśmiałość związaną z wiekiem?

Miłość możliwa w każdym wieku

Zakochałeś się po 60-tce? Cudownie! Nie bój się tego uczucia i przede wszystkim nie wstydź. Chociaż nie masz już nastu lat, wciąż wypada Ci chodzić na randki, trzymać się za ręce czy chwalić nowym związkiem. I choć najbliżsi, na przykład Twoje dzieci, mogą nie podchodzić do tego z takim entuzjazmem, w takiej relacji nie ma nic zdrożnego, a już na pewno nie wstydliwego. Masz tylko jedno życie, dlatego, jeśli istnieje szansa na przeżycie miłości i ułożenie sobie go od nowa, skorzystaj z tej możliwości.

Zalety uczucia po 60-tce

Masz już swoje lata, Twoje dzieci są już dorosłe, Ty masz więcej czasu i co najważniejsze – masz już doświadczenie. Wszystko to przemawia za tym, byś czerpała z nowego związku same korzyści i dzięki spotkaniom, rozmowom, wychodzeniu do kina, na spacer czy do restauracji, budowała obiecującą relację. Niezaprzeczanym atutem związków w tym wieku jest doświadczenie, które przekłada się na trzeźwe myślenie i analizowanie wszystkiego, co dzieje się w Twojej głowie. Kiedy jesteś młody zupełnie inaczej podchodzisz do rodzącego się uczucia – martwisz się o wychowanie dzieci, o mieszkanie o pieniądze na życie. Po 60-tce wszystkie te problemy znikają i dzięki temu, możesz skupić się wyłącznie na pielęgnowaniu relacji.

Jak znaleźć miłość w dojrzałym wieku?

Czasem miłość przychodzi sama. Czasem musimy jej odrobinę pomóc. Dobrym pomysłem będzie więc wychodzenie do ludzi, spotykanie się ze znajomymi, a nawet nieznajomymi, np. w klubach seniorów czy na wieczorkach tanecznych. Dla odważnych świat stoi otworem, również ten wirtualny. Jeśli nieobce Ci nowe technologie, możesz zarejestrować w internetowym portalu randkowym. Znajdziesz tam osoby w różnym wieku i kto wie, być może będzie to wstęp do pięknego dojrzałego związku.