logo1
 logo

Jakie zajęcia prowadzone są w domu seniora?

Dostosuj:

Wielu z nas boi się momentu osiągnięcia sędziwego wieku, a szczególnie związanych z nim dolegliwości i zmian fizjonomicznych. Osoby starsze wyróżnia jednak przede wszystkim ogromne, zdobyte na przestrzeni lat, doświadczenie i mądrość życiowa. Seniorzy są więc grupą społeczną zasługującą na ogromny szacunek oraz szczególne przywileje.

Starość nie radość… a może jednak?

Strach przed starością towarzyszy każdemu. Przerażają nas przede wszystkim diametralne przemiany w wyglądzie takie jak zmarszczki oraz zmiany sylwetki.  Największą z obaw każdego człowieka jest jednak perspektywa starzenia się w samotności - niejednokrotnie, zwłaszcza po śmierci małżonka czy wyprowadzce dzieci,  zdarza się bowiem, że emeryci pozostawieni są sami sobie. Taka sytuacja nie jest jednak bez wyjścia, a ratunkiem gwarantującym seniorom dostosowane do ich potrzeb i wieku warunki mieszkalne są domy opieki dla seniorów. Placówki te to nowoczesne rezydencje pozbawione barier architektonicznych, wyposażone w zaawansowane technologie ułatwiające seniorom bezpieczne wykonywanie codziennych czynności. 

Oprócz dostosowania obiektu pod względem umeblowania, domy opieki wyróżnia całodobowa obecność wykwalifikowanego, pełnego empatii personelu, w tym lekarzy i pielęgniarek. W ramach oferty dostępne są także usługi rehabilitacyjne i terapie zajęciowe. Domy seniora to miejsca gwarantujące pensjonariuszom witalność, na którą składa się zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Dobry nastrój i pozytywne nastawienie są efektem obcowania z innymi osobami o zbliżonym wieku, znajdującymi się w podobnej sytuacji życiowej. Integrację ułatwia obecność specjalnie zaprojektowanego kącika wypoczynkowego wewnątrz budynku, a także zagospodarowanego terenu wokół ośrodka, który przepełniają zielone alejki i drewniane ławeczki.