logo1
 logo

HOBBY SENIORA

Dostosuj:

Osoby starsze również mogą mieć fascynujące zainteresowania. Jesień życia może być potraktowana jako idealny moment na rozwijanie pasji. Bardzo często jednak seniorzy potrzebują inspiracji, która zmotywuje ich do codziennego działania i pozytywnego korzystania z wolnego czasu. Dom opieki dla osób starszych zabiega o to, aby wszyscy podopieczni byli aktywni zarówno fizycznie, jak i umysłowo!

Seniorzy potrzebują codziennych zajęć, takich jak gry, ćwiczenia, zabawy, które będą pozytywnie wpływać na ich pamięć, kondycję i zdrowie. Odrobina wysiłku i kreatywności może przynieść wiele radości i zadowolenia.

Zainteresowania i pasje seniorów

Osoby starsze to najczęściej ludzie ciekawi świata i otwarci na różnorodne nowinki. Wystarczy tylko odpowiednio ich pokierować po skomplikowanym świecie współczesnych innowacji. Kurs z obsługi aparatu cyfrowego może być pierwszym krokiem do zainteresowania seniorów fotografią. Równie ciekawe i jakże przydatne mogą okazać się szkolenia z obsługi komputera lub telefonu.

Codzienne spacery wcale nie muszą być nudne i monotonne. Wystarczy zakończyć je wizytą w parku, kawiarni lub ogrodzie botanicznym. Przy niesprzyjającej pogodzie można zainicjować wspólną grę w karty, scrabble, puzzle czy oglądanie ciekawego filmu.

Kontakty międzyludzkie

Nie ma takiej rzeczy, która mogłaby zastąpić kontakty międzyludzkie. Seniorzy jak nikt inny doceniają każdą chwilę spędzoną w towarzystwie innych ludzi, w tym przede wszystkim rodziny. Warto dodać, że pozytywny wpływ na samopoczucie seniorów mają również dzieci i zwierzęta. Wizyta wnuków to najczęściej powód do ogromnej radości. A w momentach ich nieobecności przydają się zdjęcia wykonane samodzielnie przez podopiecznego lub zgromadzone na komputerze, który starsza osoba będzie umiała sobie samodzielnie odtworzyć.

Praca z osobami starszymi nad rozwojem ich pasji, zainteresowań czy umiejętności może być niezwykle inspirująca, a obserwacja rezultatów przeprowadzonych dla nich szkoleń czy kursów zawsze jest powodem do ogromnej satysfakcji i zadowolenia.